Audiostacja

SZUKAJ

Cykl koncertów Chain Ensemble

W dniu 27 czerwca, o godz. 20.30 na Scenie Muzyki Nowej - Chain Ensemble w Nowym Teatrze w Warszawiezostanie zainaugurowany cykl koncertów Chain Ensemble, przedstawiający ważne dokonania muzyczne ostatnich dziesięcioleci. Z obfitości wciąż powstających utworów w programach będzie można usłyszeć takie, które już są lub powinny stać się częścią współczesnego muzycznego kanonu. W zaplanowanej na kilka sezonów serii koncertów znajdą się zarówno nazwiska kompozytorów od wielu lat dobrze już znane miłośnikom muzycznej współczesności, jak też wyznaczające nowe trendy utwory młodych twórców.

Na inaugurującym cykl koncercie będzie można wysłuchać utworów „kultowego” postmodernisty Pawła Szymańskiego oraz klasyka współczesności György Ligetiego, a także przedstawicieli awangardy młodszego pokolenia, których oryginalne propozycje zdobyły w ostatnich latach szerokie uznanie: Francesca Filidei i Raphaëla Cendo. Otwierający wieczór utwór Witolda Lutosławskiego będzie hołdem dla twórcy, którego dzieło patronuje poczynaniom zespołu Chain Ensemble od chwili jego powstania.

Program koncertu:

Witold Lutosławski – Przeźrocza (1988)
Paweł Szymański – Appendix (1983)
György Ligeti – Koncert kameralny (1969-1970)
Francesco Filidei – Finito ogni gesto (2010)
Raphaël Cendo – Action Painting (2004-2005)

Chain Ensemble – tworzona pod patronatem Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego orkiestra kameralna specjalizująca się w graniu nowej muzyki. Poprzez swoją wielotorową działalność edukacyjną i koncertową zespół pragnie przybliżyć muzykę naszych czasów szerszemu gronu odbiorców.

Zespół występował na m.in. festiwalach Łańcuch i Warszawska Jesień, w roku 2016 zainicjował projekt Unchained, którego celem jest prezentacja nowej muzyki w mniejszych ośrodkach miejskich. Dyrektorem artystycznym Chain Ensemble jest Andrzej Bauer.

Patronem sprzętowym koncertu jest m.in. marka Nord, której stage piana NORD Electro 5 pojawią się na scenie. Na stage pianach zagrają Justyna Kreft  i Emilia Sitarz.

Wykonawcy Chain Ensemble:

Andrzej Bauer – kierownictwo artystyczne, dyrygent  
Ewa Liebchen – flet piccolo, flet (solistka w utworze Appendix)
Joanna Monachowicz – obój 
Julian Paprocki – klarnet
Andrzej Ciepliński – klarnet
Cyprian Święch – fagot
Tomasz Bińkowski – waltornia
Paweł Wróblewski – trąbka
Bartosz Nijakowski – puzon
Emilia Sitarz – fortepian
Justyna Kreft – klawesyn
Miłosz Pękala – perkusja
Tamara Kurkiewicz – perkusja
Anna Kwiatkowska – skrzypce
Aleksandra Kupczyk – skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka
Tomasz Rosiński – altówka
Mikołaj Pałosz – wiolonczela
Miłosz Drogowski – wiolonczela
Paweł Jabłczyński – kontrabas

Szczegóły:  
http://www.nowyteatr.org/pl/event/scena_muzyki_nowej

https://www.facebook.com/events/448697798817129/


Zapraszamy!

×
Bądź na bieżąco z Audiostacją!
Zostaw swój e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.